E-sklepy i płatności cykliczne

Rozpoczynając swój biznes internetowy musimy pamiętać, że wysoce konkurencyjne są wyłącznie te przedsiębiorstwa, które nie koncentrują się tylko na ofercie i tworzeniu serwisu, ale również na samym procesie płatności i jego jakości. Konieczne są więc rozwiązania, będące przyjazne i łatwe w obsłudze oraz będące w stanie rozwiązywać codzienne problemy Twoich klientów. Jednym z tych rozwiązań z całą pewnością są płatności cykliczne, które rozwiązują problem comiesięcznych opłat za rachunki, abonament czy prenumeratę.

Innowacyjne podejście w biznesie e-commerce ma niebagatelne znaczenie w jego dalszym rozwoju. Musimy pamiętać, że współczesny e-konsument posiada bardzo duże wymagania. Płatności cykliczne są na nie odpowiedzią. Na tego rodzaju usługę płatniczą warto zdecydować się wtedy, gdy nasza oferta ma być wykupywana regularnie, czyli raz w tygodniu bądź raz w miesiącu. Będą to więc wszelkiego rodzaju prenumeraty cyfrowe, abonamenty w serwisach VOD lub comiesięczne rachunki. Tak opracowana forma rozliczenia niesie obustronne korzyści zarówno dla użytkownika, jak i przedsiębiorcy. Pierwszy otrzymuje gwarancję, że usługa będzie realizowana zawsze terminowo, a on nie musi pamiętać o regulowaniu wszystkich należności. Drugi zyskuje klienta, który będzie regularnie korzystał z jego usługi, a płatność zawsze będzie wpływać na czas. Jest to zatem bardzo prosty sposób na zwiększenie liczby lojalnych konsumentów i zwiększenie zysków w branży e-commerce.

Wiele zastosowań

Płatności cykliczne opracowano specjalnie dla podmiotów prowadzących działalność sieciową, która wymaga zapłat subskrypcyjnych. Rozwiązanie pozwala na cykliczne obciążanie karty kupującego. Co więcej, umożliwia przekazanie w zleceniu płatności harmonogramu obciążeń w cyklach różnych, to jest dziennym, tygodniowym bądź miesięcznym. Według z góry ustalonego harmonogramu realizowane są cykliczne opłaty usługi zamówionej w serwisie danego sprzedawcy. Jest to idealne wyjście dla wszelkiego rodzaju branż, które prowadzą abonamentowe udostępnianie swoich usług.

Same zalety

Dzięki płatnościom cyklicznym nie trzeba liczyć na pamięć swoich klientów i martwić się utrzymaniem płynności finansowej. W końcu pamięć potrafi pleść figle każdemu, przez co wpłaty za wykonane usługi abonamentowe mogą być nieregularne, co z kolei może wprowadzić przedsiębiorcę w kłopoty. Usługa płatności cyklicznych sprawia, że kupujący nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a e-sprzedawca zyskuje korzyść z regularnego i terminowego otrzymywania płatności za oferowaną przez siebie usługę. Dodatkowo, przez zastosowanie takiej formy płatności e-przedsiębiorca zyskuje wyższą konwersję oraz lojalność klientów, którzy nie muszą martwić się terminami płatności i chętnie polecą e-sprzedawcę dalej.
 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również