Visa Checkout - udogodnienie dla płacących kartą

Visa Checkout to kolejne świetne udogodnienie dla osób dokonujących transakcji za pomocą karty płatniczej. To szybki i wygodny sposób na jeszcze większy komfort transakcji bezgotówkowych. Czym jest i w jaki sposób działa Visa Checkout? Przedstawiamy krótki poradnik.

Aby korzystać z płatności Visa Checkout, w pierwszej kolejności należy się zarejestrować. Rejestracja jest bardzo prosta (przebiega w trzech krokach), a wszelkie formalności związane z wypełnianiem formularza trwają dosłownie kilka minut. Rejestracji w systemie Visa Checkout można dokonać zarówno bezpośrednio na oficjalnej stronie usługi, jak również na stronie sklepu internetowego obsługującego ten rodzaj transakcji. Za założenie konta Visa Checkout nie ma żadnych opłat. Klienci zyskują dostęp do bezpiecznych transakcji natychmiast po zarejestrowaniu konta.

Jak działa omawiana usługa? Visa Checkout to rodzaj elektronicznego portfela (nazywanego także e-wallet). Pozwala na szybsze i wygodniejsze realizowanie transakcji kartą. Usługa Visa Checkout pozwala na całkowicie bezpieczne przechowywanie danych adresowych należących do użytkownika oraz danych z karty. Co istotne, Visa Checkout umożliwia dokonywanie transakcji nawet wtedy, gdy nie mamy przy sobie karty. To duże udogodnienie, ponieważ możemy robić zakupy gdzie tylko chcemy i o każdej porze. Z płatności Visa Checkout można korzystać u wszystkich sprzedawców, którzy umożliwiając ten rodzaj płatności online. Płatność za pośrednictwem Visa Checkout przebiega zdecydowanie szybciej niż tradycyjne transakcje wykonywane kartą.

Z usługi mogą korzystać posiadacze wszystkich kart płatniczych (kart debetowych, kart kredytowych). Visa Checkout jest dostępna także dla kart prepaid. Korzystanie z usługi Visa Checkout możliwe jest dla użytkowników systemów Visa, Mastercard, Discover oraz American Express. Bardzo dużą zaletą jest możliwość używania wirtualnego portfela Visa Checkout na wszystkich urządzeniach. Z użyciem Visa Checkout zapłacimy zarówno robiąc zakupy na komputerze, jak również na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony).

Usługa Visa Checkout najlepiej sprawdzi się dla osób wykonujących częste zakupy za pośrednictwem Internetu. Podczas robienia zakupów w sklepach internetowych czy serwisach aukcyjnych od pewnego czasu mamy możliwość zapłacenia za nie kartą. Zanim wprowadzono usługę Visa Checkout (lub działającą analogicznie usługę Masterpass), podczas zakupów w sieci należało wprowadzać dane ręcznie. W tym celu trzeba było wstać, przynieść kartę, wpisać potrzebne dane do formularza i wysłać zgłoszenie. Znacznym ułatwieniem jest zrealizowanie takiej płatności za pomocą karty Visa Checkout, działającej na zasadzie wirtualnego portfela. Gdy wybierzemy opcję płatności z użyciem wirtualnego portfela, wszystkie konieczne dane zostaną uzupełnione automatycznie. To znacznie wygodniejszy i szybszy sposób płacenia kartą w sieci. Dzięki temu, że dane pobierane są automatycznie z naszego indywidualnego konta, mamy pewność, że nie popełniliśmy żadnego błędu w trakcie wpisywania. W przypadku większych kwot będziemy musieli dodatkowo potwierdzić transakcję za pomocą hasła otrzymanego w wiadomości SMS. Natomiast mniejsze płatności nie wymagają tego typu autoryzacji.

Usługa Visa Checkout została wprowadzona w Polsce w całkiem niedawno, bo w roku 2017. Co ciekawe, Polska jest pierwszym krajem w Europie, gdzie umożliwiono taką usługę. Obecnie coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie dokonywanie płatności elektronicznych za pośrednictwem systemu Visa Checkout.

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również