Czym jest płatność online ? Szybkie i wygodne płatności w internecie

Jedną z najbardziej popularnych płatności w Internecie, który odstawia na bok przelew tradycyjny, jest przelew internetowy. Wykorzystujemy tę metodę, płacąc za zakupy w e-sklepach czy serwisach aukcyjnych. Jednak obserwując mentalność Polaków, jesteśmy bardzo przezorni i każdego dnia boimy się, by nie zostać oszukani. Sceptycznie podchodzimy do wszelkiego rodzaju nowoczesnych platform płatności, co jest błędem, gdyż co raz to szybsze i bardziej bezpieczne dla nas stają się płatności online. Ponieważ nie przekazujemy środków bezpośrednio do sprzedawcy tylko do zaufanego pośrednika.

Czemu warto wybrać płatności on-line?

Dlatego, że pokochaliśmy zakupy online, rynek e-commerce, z coraz większym przekonaniem oferuje nam płatności online. Jest to znacznie szybsza metoda, środki są błyskawicznie zaksięgowane, co staje się coraz bardziej wygodne i komfortowe. Każdego dnia opracowywane są co raz to nowsze i bezpieczniejsze kanały, by przekonać większe grono konsumentów do zakupów online. Płatności online to nic innego jak zmodyfikowana forma przelewu, realizowana jest automatycznie, co znaczenie przyśpiesza realizację zamówienia. Konsument od razu ma wypełniony formularz przelewowy, a informację o realizacji przelewu dostaje bezzwłocznie.

Zaufanie w płatnościach on-line.

Płatność online porównywana z płatność dzięki wykorzystaniu karty kredytowej, lecz tylko kanał przelewowy płatności online w największym stopniu rozmywa obawy, które Polacy mają wobec płatności kartami kredytowymi. Zaufanie zbudowane w czasie przekierowywania na stronę banku podczas dokonywania płatności jest niepodważalne wobec zastrzeżeń z kartą kredytową. Konsument zapewniony jest o bezpieczeństwie również ze strony banku, co umacnia go w komforcie uczestniczenia w rynku e-commerce.

Jak wygląda płatność on-line?

Jak to wygląda w praktyce? Przy dokonaniu przelewu tradycyjnego z konta na konto, logujemy się przez stronę banku, i bezpośrednio wybieramy rodzaj transakcji. Po czym musimy wypełnić wszystkie pola odbiorcy przelewu, co jest już męczące i nietrudno o pomyłkę we wprowadzaniu danych. Płatność online robi to za nas automatycznie, ale pamiętajmy jednak, że zawsze warto sprawdzić dokładnie wszystkie automatycznie wprowadzone dane. Wszystkie dalsze kroki w kontynuowaniu przelewu w płatności online skrócone są do minimum. Warto zapoznać się z wszystkimi walorami płatności online, a zostaną one wchłonięte w nasze naturalne nawyki.
 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również