Co wpływa na popularność płatności elektronicznych?

Płatności internetowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod płatności za zakupy, których dokonujemy w sieci. Jednak nie tylko, gdyż płacimy także chętnie przelewem internetowym za usługi czy rachunki. Z nowoczesnych metod korzystają już nie wyłącznie młode osoby, które opanowały poruszanie się w sieci do perfekcji. Również starsi przedstawiciele społeczeństwa przekonują się do używania płatności elektronicznych jako szybkiej i wygodnej formy płatności. Co, zatem przemawia na korzyść płatności internetowych?

Profesjonalizm

Płatności online są bezpieczne i obsługiwane z takim samym profesjonalnym podejściem, jak zwykłe przelewy bankowe. Często odpowiadają za to pośrednicy płatności internetowych, jak Dotpay czy Przelewy24. Dbają oni o to, by każda transakcja przebiegła prawidłowo. Takie firmy mają doświadczenie w swoim fachu, zapewaniające bezpieczeństwo przepływu pieniędzy między stronami. W razie problemów lub nieprawidłowości otrzymamy natychmiastową pomoc ze strony Biura Obsługi Klienta.

Wygoda

Jedną z najważniejszych cech płatności online jest komfort. Dzięki takiej opcji, nie musimy już dłużej stać w kolejkach do okienka w banku czy na poczcie i czekać na realizację naszej płatności kilka dni. W gruncie rzeczy nie musimy wychodzić z domu, a przelew możemy zrobić z dowolnego urządzenia z połączeniem do sieci internetowej. Wystarczy kilka kliknięć i wszystko gotowe. Możemy buszować między sklepami na stronach internetowych, siedząc wygodnie na kanapie i w dodatku towar otrzymać pod same drzwi. 

Prostota obsługi

Wiele osób, szczególnie starszych, obawia się, że płatności online są skomplikowane i przez to ryzykowne. Jednak nie jest to prawda. Większość elementów przebiega automatycznie, tym bardziej, gdy skorzystamy z usług pośrednika płatności (Dotpay na przykład). W takim przypadku platforma pośrednika wygeneruje dla nas automatycznie uzupełniony formularz zapłaty. Wszystkie dane będą już na miejscu, a my jedynie będziemy zobligowani zerknąć na poprawność oraz zaakceptować płatność. Każda płatność online jest zapisywana i monitorowana w naszym banku. Zawsze otrzymujemy potwierdzenia płatności i powiadomienia na temat statusu przelewu. 

Niskie koszty

Czy coś płacimy za taką usługę? Nie, ależ skąd. Płatności elektroniczne nie wymagają dodatkowych kosztów z naszej strony. Mijałoby się to z celem - w końcu wybieramy taką formę dla wygody i oszczędności jednocześnie, gdyż za usługę zlecenia przelewu w wielu bankach musimy ponieść opłatę w przypadku usługi stacjonarnej. Przy płatnościach online nie ma prowizji czy abonamentów, więc płacimy jedynie za towar i jego wysyłkę (ustalaną według cennika sklepu, z którego zamawiamy). 

Elastyczność

Płatności elektroniczne to wiele możliwości. Dzięki temu, można powiedzieć, że taka forma płatności jest elastyczna na swój sposób - klienci otrzymują wybór i mogą wybrać to, co im bardziej odpowiada. Istnieje kilka możliwości płatności online - przelew bankowy, płatność kartą, szybki przelew czy też BLIK. W zależności od tego, co klient preferuje i czasem także od banku może wybierać odpowiednią formę płatności dla siebie. Obecnie większość banków udostępnia wszystkie opcje, w tym także pośrednictwo platform typu Dotpay. Przy płatnościach online nie ma znaczenia, jaką kartą się posługujemy - Visa, Mastercard, American Express - czy w jakim banku mamy konto, ponieważ wszyscy są równi przy zakupach w sieci. Z przelewów internetowych i szybkich płatności może skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu. 

 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również