Coraz częstsze zakupy, czyli taniej i wygodniej

Wszystkie przeprowadzone badania potwierdzają, że coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w sieci. O dziwo, chociaż najczęściej online kupuje się nadal elektronikę, książki oraz kosmetyki, to są również osoby, które deklarują, że zamawiają również produkty spożywcze i to nie tylko te o długiej dacie ważności, ale również bułki, chleb, mleko czy mięso.

Kto robi zakupy online?

Są to jednak zazwyczaj mieszkańcy wielkich miast, którzy wiedzą, że siedziba danego sklepu znajduje się niedaleko i mogą liczyć na dostawę jeszcze tego samego dnia.

Ponad 43% społeczności robi już zakupy przez internet, co daje bardzo duży procent, zwłaszcza, że pierwszy sklep internetowy powstał w 1997 roku, czyli 20 lat temu. Kupowanie w sieci stało się popularne jednak dopiero niedawno, gdy wprowadzono więcej przepisów, dotyczących bezpieczeństwa zakupów online oraz zaczęto przeprowadzać kontrole.

Jak kupujemy online?

Osoby, które kupują online, najczęściej decydują się na zapłatę za towar za pobraniem, aby mieć pewność, że dotrze on na miejsce w nienaruszonym stanie. Choć wciąż słyszy się o oszustwach internetowych, zdarzają się one coraz rzadziej, gdyż opinie przedstawione na popularnych portalach, potrafią bardzo skutecznie wyeliminować nieuczciwych sprzedawców.

Dowóz towaru na miejsce to bardzo duży atut, który działa na korzyść zakupów przez internet, albowiem można otrzymać towar nawet bez wychodzenia z ciepłego wnętrza mieszkania. Dodatkową nowością jest fakt, że coraz więcej firm gastronomicznych oferuje zakupy przez internet z dowozem do domu. Czyż nie jest to bardzo wygodne? Zdecydowanie tak i dlatego właśnie przyciąga tak wielu klientów, którzy często nie mają czasu na zakupy stacjonarne.

Zalety zakupów online

Osoby, które chętnie robią zakupy online, podkreślają, że według nich największymi plusami takich zakupów jest właśnie dostawa do domu, a poza tym szerokie możliwości wyboru, niskie ceny oraz komfort, jaki daje przejrzenie produktów bez wychodzenia z domu. Wystarczy bowiem komputer oraz dostęp do internetu, aby móc zamówić sobie to, co chcemy nawet z drugiego końca świata. Dużym zainteresowaniem cieszy się również możliwość porównania produktów poszczególnych firm oraz znalezienia sklepu, który oferuje najniższe ceny.
Wiele jest plusów kupowania produktów online i coraz więcej osób się na nie decyduje, ponieważ z dnia na dzień zwiększa się bezpieczeństwo takiego działania oraz łatwość w jego wykonywaniu.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również