Na czym polega Web Billing?

Formy płatności za zakupione towary przeszły prawdziwą metamorfozę. Rozwiązania, które kiedyś wydawały nam się odległe i nierealne, dzisiaj stają się rzeczywistością. Jednym z nich jest Web Billing, bardzo nowoczesna usługa, dzięki której możemy dokonać płatności za pomocą smartfona w środowisku zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego internetu.

Największą zaletą tego typu płatności jest błyskawiczne tempo, w jakim dokonywana jest transakcja. Trwa to zaledwie kilka sekund. Co więcej, jest ona również w pełni bezpieczna i charakteryzuje się ogromną dyskrecją. W przeciwieństwie do usług SMS Premium Rate wartość płatności nie jest wcześniej zdefiniowana. Dokonując zapłaty w ten sposób możemy sami zdefiniować kwotę, którą zostaniemy obciążeni. Z usług Web Billing mogą korzystać zarówno klienci opłacający abonament w danej sieci, jak i ci, którzy korzystają z usług przedpłaconych typu prepaid. W zależności od formy rozliczeń z operatorem, stosowna kwota jest dodawana do rachunku lub potrącana z karty prepaid. Możliwość zastosowania dowolnie zdefiniowanych kwot, w zależności od rodzaju serwisu czy oferowanych produktów lub usług jest nie tylko podstawowym wyznacznikiem takich płatności, ale również ich największą zaletą.

Szansę na korzystanie z tej nowatorskiej metody płatności mają klienci firmy Dotpay. Jako pierwsza na rynku, we współprac z T-mobile, zaoferowała ona usługi, które zmieniają oblicze płatności elektronicznych. Usługa Web Billing jest niesłychanie prosta i czytelna dla użytkownika. Jest on intuicyjnie prowadzony przez cały proces płatności. Nie ma tu żadnych haczyków czy wątpliwości. Korzystając z określonego serwisu lub strony internetowej klient jest proszony o podanie swojego numeru telefonu. Następnie otrzymuje wiadomość tekstową, która zawiera PIN. Numer ten potrzebny jest do zatwierdzenia płatności. Klient nie musi robić nic, ponad to! Kwota płatności automatycznie znajdzie się na jego rachunku telefonicznym lub jako obciążenie salda karty prepaid. Niektóre z serwisów internetowych oferujących dostęp do określonych treści wymagają pełnej elastyczności, jeżeli chodzi o kwotę płatności. W tym przypadku Web Billing jest rozwiązaniem, które sprawdza się idealnie.

Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć pomysły na wykorzystanie tej nowoczesnej metody płatności. Web Billing może okazać się nieodzownym sposobem płatności przy dostępie do płatnej zawartości serwisu, regulowaniu należności za usługi transmisji danych, dokonywaniu zapłaty za towary lub usługi w sklepach internetowych. Możemy w ten sposób płacić także za rezerwację i zakup biletów do kina czy na koncerty, dostęp do płatnych kanałów telewizyjnych lub określonych programów. Trzeba przyznać, że narzędzie to stanowi doskonałe uzupełnienie popularnych i powszechnie stosowanych SMS-ów Premium.

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również