Wszystko o płatnościach cyklicznych

Dzięki wprowadzeniu funkcji płatności cyklicznych, użytkownicy mogą automatycznie regulować swoje okresowe płatności za subskrybowane usługi, bez konieczności przechodzenia za każdym razem przez proces rozliczeniowy. Oznacza to również koniec z każdorazowym podawaniem danych swojej karty płatniczej. Usługa płatności cyklicznych jest przy tym tanim rozwiązaniem, które pozwala na przyjmowanie płatności kartami z tytułu opłat za subskrypcję treści witryny, rachunki za media, biuletyny informacyjne, składki członkowskie bądź okresowe datki. Wyjaśniamy na czym dokładnie polega to rozwiązanie.

Forma płatności cyklicznej cieszy się dużym powodzeniem przede wszystkim u tych przedsiębiorców, którzy pobierają za swoje usługi opłaty okresowe np. na zasadzie abonamentu. Chodzi tu więc głównie o operatorów telefonii komórkowej oraz voip, centra medyczne, fitness kluby, dostawcy mediów lub serwisy internetowe oferujące dostęp w formie abonamentu. Stałe zlecenie uregulowania opłaty jest bardzo wygodne zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego, ponieważ gwarantuje terminowe dokonywanie płatności cyklicznych i nie wymaga żadnych czynności czy innych kroków ze strony posiadacza karty płatniczej. Wszystko łatwo i bez stresu, że znowu zapomnimy o terminie płatności.

Uruchomienie usługi

Przed zatwierdzeniem uruchomienia usługi, jaką są płatności cykliczne, najpierw musimy określić kwotę miesięcznej wpłaty. Teraz na stronie wybranego operatora płatności online lub danego sklepu internetowego, zostaniemy poproszeni o wypełnienie krótkiego formularza, w którym jednorazowo wprowadzimy dane potrzebne do uruchomienia usługi. Na tym etapie będziemy mogli wybrać kartę płatniczą jako metodę realizacji transakcji, co oznacza wpisanie jej danych od systemu. Po wszystkim musimy wyrazić zgodę na prowadzenie regularnych opłat i wszystko gotowe! Od teraz płatność będzie realizowana automatycznie w kolejnych miesiącach bądź innym, ustalonym przez nas harmonogramie.

Kto może z niej korzystać?

Płatności cykliczne poleca się są szczególnie firmom, które oferują sprzedaż na podstawie abonamentów, subskrypcji lub karnetów. Chodzi o kluby fitness, serwisy oferujące prenumeraty, centra medyczne, dostawcy mediów – wody, prądu, gazu, firmy ubezpieczeniowe, media, firmy i instytucje pobierające cykliczne składki lub datki oraz firmy udostępniające usługi w modelu SaaS.

Kiedy z niej korzystać?

Płatności odroczone są dla każdego, kto nie chce więcej myśleć o comiesięcznych rachunkach czy opłatach, szczególnie jeśli ma tendencje do zapominania o terminach. W tym rozwiązaniu wszystko dzieje się automatycznie, a my nie musimy przejmować się narastającymi odsetkami. Jest to też dobre rozwiązanie, którym możemy wspomóc starszych członków rodziny.

 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również