Internetowe rozwiązania płatnicze

Dzisiejsi właściciele firm działający w sektorze e-commerce muszą wybierać spośród dziesiątek rozwiązań płatności internetowych dla swojego biznesu. Zdecydowana większość kupujących online korzysta z szybkich płatności, płatności kartą, wirtualnych portfeli lub płatności mobilnych. Jak wybrać rozwiązanie płatności online, które będzie lepiej pasowało do naszej działalności i sprawi, że nasi klienci będą naprawdę zadowoleni? Oto podstawowe kryteria, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Sprawdź opinie na temat poszczególnych płatności

Płatności online są kluczowe dla naszej działalności. Warto, więc dobrze je wybrać. Nadszedł czas na porównanie. Wybierając najlepszego dostawcę płatności, możemy liczyć na wiele korzyści. Kierujmy się kryteriami ekonomicznymi. Jednak dobrze byłoby mieć pewność, że wybrana usługa cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Co mówią inni użytkownicy o konkretnym rozwiązaniu? Możemy zapytać innych właścicieli sklepów e-commerce, z jakich rozwiązań korzystają i czy spełniają one ich potrzeby.
Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju usług w sieci, internetowe rozwiązania płatnicze otrzymują recenzje online.

Skorzystajmy z nich. Sprawdźmy reputację dostawców. Czas, jaki zainwestujemy w wyszukiwanie informacji, nie jest z pewnością stratą czasu, ponieważ zapewni nam doskonałą obsługę i spokój ducha. Jeśli nasza firma zajmująca się handlem online jest mała, a my sami prawie wszystkim zarządzamy, zwykle najłatwiej jest po prostu skorzystać z usługi, którą poleca i obsługuje nasza platforma handlu elektronicznego.

Porównaj opłaty

Usługi dostawców płatności online warto porównać również pod kątem ceny. Poszukajmy wszelkich ukrytych kosztów. Zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, jaki zakres usług ona obejmuje. Szukajmy oszczędności. Nie dajmy się jednak nabierać na sztuczki marketingowe i slogany typu „najtańsze płatności na rynku”. Bardzo często niższe ceny oferowane przez niektórych dostawców wynikają z oszczędzania na bezpieczeństwie transakcji.

Myśl globalnie

Działamy na rynku lokalnym i nie myślimy o sprzedaży swoich towarów za granicę? Weźmy jednak pod uwagę, że nasze plany mogą się zmienić. Być może zapragniemy kiedyś wejść na globalny rynek, co w przypadku sprzedaży online wcale nie jest takie trudne. Klientom z innych krajów będziemy musieli zapewnić możliwość płacenia w ich walucie. Wybrana usługa płatności online musi być w stanie dostosować się do przyszłego rozwoju firmy. Opcję płatności w wielu walutach oferuje coraz więcej dostawców płatności. Przykładem może być firma Dotpay. 

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również