Prawie połowa Polaków robi zakupy przez internet

Prawie połowa Polaków przyznaje, że robi zakupy w sieci przynajmniej raz do roku. Co więcej, osoby te deklarują, że na dane przedmioty wydają od 100 do 250 zł, co nie jest wcale tak małą kwotą. Oczywiście cena zależy od rodzaju kupowanego przedmiotu, ale najczęściej jest to elektronika, kosmetyki, książki lub akcesoria domowe. Coraz więcej osób przyznaje, że zakupy w sieci robi głównie ze względu na oszczędność czasu, ponieważ nie mają oni, kiedy chodzić na zakupy.

Badania na temat zakupów w sieci.

Przeprowadzono bardzo wiele badań na temat kupowania online. Wiele osób przyznaje, że owszem, natknęło się na oszustów, jednak takie sytuacje stają się coraz rzadsze i z roku na rok liczba osób, które kupują produkty przez internet wzrasta. Dzieje się tak między innymi ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa takich transakcji, ale również z racji tego, że internet daje znacznie większy wybór, a często również można znaleźć towar w cenie niższej niż w sklepie stacjonarnym.

Polacy robią mało zakupów online.

Mimo rosnącej popularności zakupów w sieci, porównując wydatki Polaków na takie transakcje, wciąż jesteśmy gdzieś na dolnej granicy. Chociaż bardzo dużo osób kupuje przez internet, to jednak wciąż boimy się wydawać na takie zakupy bardzo duże kwoty. Przedmioty o większej wartości nabywamy wciąż w sklepach stacjonarnych, gdzie możemy mieć pewność możliwości reklamacji, a także przetestować taki sprzęt.

W głównej mierze kwota, jaką przeznacza się na zakup internetowy, zależy od tego, jak bezpiecznie czuje się klient. Jeżeli sklep jest już sprawdzony, zazwyczaj zamawia się w nim bez obaw, jeżeli jednak sami nie przetestowaliśmy działania danej platformy, to nawet pomimo pozytywnych opinii, wolimy na początek wybrać coś o mniejszej wartości.

Możliwości jakie dają zakupy online.

Zakupy online zdają się podbijać świat. Internet daje nam ogromne możliwości wyboru, pozwala na znalezienie produktów upragnionych marek, a dzięki porównywarkom cen, także towarów najtańszych. Wygodna jest również opcja dostawy, dzięki której dostajemy zamówiony przedmiot prosto do rąk bez wychodzenia z domu. Jest to nie tylko wygodna forma zamówienia, ale takżę bardzo tania.

Wydatki na zakupy internetowe wśród Polaków z każdym dniem stają się coraz wyższe. Czujemy się bezpieczniej w sieci i nie wahamy wydawać na nasze potrzeby dużych sum. Na pewno takich internetowych transakcji będzie coraz więcej, ponieważ handel internetowy wciąż się rozwija.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również