Jak działa mPay ?

Przyszłość nadchodzi już dziś. Otóż w czasach coraz większej cyfryzacji płatności gotówkowe wydają się być przeżytkiem. Obecnie noszenie tradycyjnego portfela wypełnionego wszystkimi dokumentami z poufnymi informacjami staje się zbędne. Dużo wygodniejszą i bezpieczniejszą opcją jest przeniesienie wszystkich kart płatniczych do formy elektrycznego portfela. W ten sposób za wszystko będziesz mógł wygodnie płacić przy użyciu szybkiego kliknięcia. Sam proces jest łatwy, szybki i bezpieczny a Ty nie musisz martwić się złodziejami, którzy mogą wykraść portfel z kieszeni czy torby.

Rozwiązanie, o którym mowa to elektroniczne portfele. Jest to innowacyjny sposób płatności online, który pozwala użytkownikom na deponowanie pieniędzy tak, aby w dalszej kolejności mogli szybko dokonać zapłaty za wybrane usługi lub produkty przy użyciu mobilnego urządzenia. Dzisiaj przybliżamy usługę oferowaną między innymi przez Dotpay, czyli mPay.

Co możemy kupić?

Każdy użytkownik mobilnej aplikacji mPay może wygodnie kupować bilety komunikacji miejskiej. Na dzień dzisiejszy systemem objętych jest 16 polskich miast, to jest Białystok, Ostrołęka, Częstochowa, Głogów, Inowrocław, Kraków, Radom, Kraśnik, Lublin, Łódź, Poznań, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa, Włocławek i Zduńska Wola. Aplikacja pozwala również nabyć bilety jednorazowe, czasowe, normalne, ulgowe oraz grupowe. Ponadto z mPay użytkownicy zapłacą za postój samochodowy w Strefie Płatnego Parkowania w polskich 14 miastach, to jest w Bydgoszczy, Częstochowie, Nysie, Głogowie, Grudziądzu, Wrocławiu, Krośnie, Łodzi, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Pabianicach, Poznaniu, Słupsku i Wałbrzychu. Warto dodać, że posiadanie tej aplikacji pozwala na dokonanie przelewu na inny numer telefonu komórkowego. mPay umożliwia łatwe i szybkie zakupy przez Internet, do czego potrzebny jest tylko i wyłącznie telefon komórkowy. Z usługi może korzystać każdy użytkownik jakiejkolwiek sieci komórkowej w Polsce.

Sposób funkcjonowania mPay

Aby móc cieszyć się aplikacją mPay należy zarejestrować numer telefonu oraz zasilić konto swojej e-portmonetki. W tym celu będziemy musieli dokonać przelewu internetowego. Dodatkowo w systemie możemy zarejestrować swoje karty płatnicze. Aplikacja pozwala więc na wyjątkowo elastyczne korzystanie ze swoich środków, ponieważ możemy wybierać pomiędzy płatnością z kilku źródeł. Ponadto korzystanie z m-Pay jest całkowicie darmowe. Do przeprowadzenia transakcji będziemy potrzebować łącza internetowego. Samo potwierdzenie płatności odbywa się poprzez podanie kodu w aplikacji, którą należy zainstalować w swoim smartfonie. Użytkownicy mogą teraz swobodnie przemieszczać się po swoim mieście, płacąc za wszystko przy użyciu smartfonu.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również