Płatności mobilne

Obecnie każdy z nas ma telefon dostępem do Internetu, a także z coraz większą ilością możliwości i przeróżnych aplikacji. Sprawia to, że mamy dostęp do sieci nie tylko korzystając z komputera w domu, z laptopa czy też tabletu ale poprzez smartfony praktycznie cały czas. Wiąże się z tym między innymi zwiększenie zapotrzebowania na dobre i szybkie rozwiązania płatności mobilnych. Tak aby będąc w dowolnym miejscu móc wykonać jakiekolwiek w danym momencie potrzebujemy płatności. Właśnie w odpowiedzi na taką zaistniałą w społeczeństwie potrzebie odpowiada Dotpay proponując nam szereg różnych aplikacji z których możemy korzystać. 

BLIK Mobile

BLIK Mobile jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, stosunkowo nowym, które pozwala na dokonywanie transakcji płatniczych bez logowania się do systemu bankowego, ale nie działa na zasadach portmonetki. Blik Mobile jest zintegrowane z Dotpay, a aby dokonać płatności wystarczy wygenerować jeden kod, którego użyjemy. Prostota i oszczędność czasu.

m-Pay

M-Pay jest to rodzaj systemu umożliwiającego płatności, który działa na zasadach wirtualnej portmonetki. Tak więc najpierw po założeniu własnego konta na m-pay musimy doładować je dowolną kwotą, po czym aby dokonać zakupu wystarczy wprowadzić numer wygenerowany przez dostawcę, a następnie potwierdzenie transakcję według instrukcji znajdującej się w aplikacji. Na koniec, gdy już potwierdzimy transakcję odpowiednia kwota płatności pobierana jest z naszego konta.

SkyCash

Sky Cash jest to bardzo uniwersalny system płatności działający za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym. System ten również działa na zasadzie wirtualnej portmonetki, czyli własnego konta w aplikacji SkyCash, które w sposób bardzo łatwy i wygodny można doładować. Ważną zaletą tej aplikacji jest to, że omawiany system jest niezależny od operatorów sieci telefonii, oraz to, że działa we wszystkich sieciach GSM – tak więc nie musimy się obawiać o trudności z dokonaniem transakcji na tym polu.

Aby wspierać mobilne płatności

Aby ułatwić i przyspieszyć transakcje mobilne powstała na przykład Responsywna bramka płatności. Jest to system, który działa w technologii RWD (czyli Responsive Web Design). System ten pozwala na automatyczne rozpoznanie i dostosowanie strony płatności do wielkości posiadanego przez nas urządzenia. Kolejnym rozwiązaniem wspierającym są biblioteki mobilne Dotpay, dzięki którym sprzedawca może w szybki sposób zaimplementować płatności w aplikacji, które działają na środowiskach iOS, Windows Phone lub Android.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również