Płatności jednym kliknięciem

W tej chwili serwisy płatności zyskują na coraz większym znaczeniu jeśli chodzi o rynek e-commerce. Możemy zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania po stronie użytkowników. Otóż korzysta z nich już blisko połowa więcej internautów niż miało to miejsce w zeszłym roku. Wynika to z tego, że taka forma realizacji transakcji jest według e-konsumentów znacznie wygodniejsza w użyciu niż tradycyjne metody płatności. Nic więc dziwnego, że serwisy płatności online próbują opracowywać lepsze i bardziej innowacyjne formy realizacji e-transakcji tak, aby korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze i szybsze. Z pewnością możemy zaliczyć do nich płatność za jednym kliknięciem, która zrewolucjonizowała rynek e-commerce.

Serwisy płatności online, takie jak Dotpay, oferują swoim klientom możliwość zapłacenia jednym kliknięciem. Wynika to z potrzeby e-konsumentów chcących, aby płatności w sieci były bezpieczniejsze i szybsze. Z przeprowadzanych analiz wyraźnie wynika, że do najczęstszych metod płatności za produkty nabywane w sieci należą te oferowane przez wspomniane wcześniej serwisy. Bez wątpienia jest to przyszłość dla handlu. W końcu już nawet w sklepach stacjonarnych możemy płacić zbliżeniowo przez telefon. Naturalnie zatem z płatności gotówkowych będziemy przenosić się na transakcje bezgotówkowe. Nie chodzi tu tylko o kupowanie produktów, ale również o opłacanie rachunków czy komunikacji miejskiej. Bez wątpienia transakcje online ułatwiają nasze codzienne życie, a płatność jednym kliknięciem szczególnie.

Rosnące znaczenie serwisów płatności

Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować wyraźny spadek liczby użytkowników płacących za zakupy w sieci przy użyciu tradycyjnej bankowości internetowej lub gotówką przy odbiorze. Obecnie metody te kojarzone są raczej z reliktami e-przeszłości. Konsumenci zdecydowane chętniej wybierają szybkie e-przelewy oraz karty płatnicze. Ta zmiana wiąże zwyczajnie ze znacznym komfortem oraz gwarancją przeprowadzenia bezpiecznej transakcji. Obecnie zaobserwowany wzrost popularności urządzeń mobilnych, z których korzystamy na co dzień robiąc zakupy, sprawia, że dzisiejszy rynek e-commerce rozwija się w taki sposób, że sama płatność jest równie łatwa do wykonania z poziomu komputera czy tabletu, jak i naszego smartfonu. Serwisy płatności online gwarantują, że wszystkie te transakcje będą przeprowadzane bezpiecznie z zachowanie wszystkich poufnych danych użytkownika.

Klikaj i płać

Zgodnie z prognozami odpowiedzią na potrzebę e-konsumentów związaną z przyśpieszeniem i usprawnieniem procesu płacenia w sieci są płatności na jedno kliknięcie. Chodzi zarówno o te kartowe, jak i e-przelewy. Zamiast każdorazowo wypełniać formularz przelewu i podawać nasze informacje, wszystko uzupełniane jest przez system, który zapamiętuje i szyfruje nasz dane. Od teraz płatność w sieci zajmie zaledwie kilka sekund.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również