Czy opłaca się używać karty w sieci?

Jeszcze kilka lat temu, nie wiedzieć czemu, polscy użytkownicy podejrzliwie podchodzili do opcji płatności kartą. Wynikało to prawdopodobnie z tego, że większości niebezpiecznym wydawało się podawanie danych z karty do realizacji i autoryzacji przelewu. Nie będąc świadomym jak przebiega cały proces zakładano, że takie poufne informacje mogą zostać łatwo przejęte przez osoby trzecie. Na szczęście świadomość e-konsumentów w Polsce jest obecnie zdecydowanie większa niż w przeszłości, co sprawia, że płatność kartą staje się coraz popularniejszym sposobem regulowania należności w sieci.

Płatność kartą to powszechnie stosowana forma płatności na Zachodzie. Obecnie jest ona coraz popularniejszą metodą płatności również i w Polsce. Wpływa na to gwarantowana wygoda i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zdecydowanym plusem tej metody jest to, że każda płatność kartą może zostać wycofana w przypadku jej nieuprawnionego użycia lub niewywiązania się e-przedsiębiorcy z dostawy towaru. Jakie jeszcze są plusy korzystania z tego sposobu?

Główne zalety dla e-przedsiębiorców

E-przedsiębiorca chcący odnieść sukces na rynku e-commerce musi zadbać o poziom satysfakcji swoich klientów. Dla nich liczy się dzisiaj wygoda i funkcjonalność. E-konsumenci szczególnie cenią sobie przejrzystość i łatwość płatności, tak więc gdy tylko coś wzbudzi ich podejrzenie, rezygnują z danych usług. Właściciele e-sklepów powinni zatem oferować kilka wygodnych form płatności, między innymi płatność kartą. Serwisy płatności online, jak Dotpay, udostępniają szereg rozwiązań, które skutecznie ułatwiają procesowanie płatności kartą. Wśród takich innowacji oferowanych przez Dotpay znajdziemy płatności jednym kliknięciem, płatności cykliczne, płatności walutowe, Dynamic Currency Conversion, czyli możliwość dokonywania płatności w walucie karty oraz płatności przez telefon. E-sklep, który zechce przyjąć te metody, jest zawsze dokładnie weryfikowany przez dostawcę usług płatności pod kątem zabezpieczeń. W ten sposób e-sklep potwierdza swoją wiarygodność w oczach potencjalnych klientów, którzy dostają sygnał, że dany e-przedsiębiorca jest godny zaufania. 

Korzyści dla użytkownika

Płatność kartą jest wygodna i szybka dla kupującego. Wynika to z tego, że w całym procesie wystarczy podanie danych karty płatniczej oraz zatwierdzenie płatności. Zupełnie zrezygnowano z uciążliwej konieczności wypełniania formularza przelewu, a więc nie ma już ryzyka wystąpienia pomyłki. Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa całego procesu płatności, Dotpay spełnia wszelkie restrykcyjne wymogi. 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również