Systemy płatności dostępne dla sklepów internetowych

Na dzisiejszym rynku e-commerce pojawia się bardzo wiele systemów płatności online. Obecnie praktycznie każdy e-sklep potrzebuje pomocy takiego pośrednika, dlatego warto zaznajomić się z ich bogatą ofertą, ponieważ każdy kto decyduje się na prowadzenie e-biznesu musi zapewnić swoim klientom bogaty wachlarz możliwość realizacji transakcji. 

Wybierając właściwy system e-płatności do naszego e-sklepu musimy zwrócić uwagę na to, czy posiada on możliwość obsługi interesujących nas sposobów płatności. Równie ważne jest przestudiowanie warunków umowy – prowizji, abonamentu oraz dostępu do środków. Unikniesz dzięki temu wszelkich problemów, związanych z dodatkowymi opłatami oraz zapewnisz swoim klientom jak najlepsze usługi.

PayU

Najmłodszy pośrednik płatności internetowych, który mimo mniejszego doświadczenia cieszy się ogromną popularnością wśród e-konsumentów. Oczywiście ogromny wpływa ma na to fakt, że korzysta z niego Allegro. PayU oferuje możliwość wykonania przelewu z 22 banków oraz skorzystania z atrakcyjnych rat internetowych. System opracował zachętę dla przedsiębiorców polegającą na prowizji dla nowych użytkowników równej 0% przez pierwsze 3 miesiące. Po tym okresie prowizja wzrasta do ustalonych z klientem stawek.

Dotpay 

Jak na razie jest to najlepszy system płatności online. Dotpay oferuje możliwość płacenia wieloma różnymi kanałami, co pozwala na dostosowanie metody płatności do potrzeb danego użytkownika. Zwyczajnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. System obsługuje wiele kart płatniczych: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diners Club International, JCB, MasterCard Mobile. Dodatkowe udostępnione formy płatności to e-portfele PayPal i Ukash, przelewy elektroniczne z 22 banków oraz płatności mobilne. Prowizje dla e-sklepu ustalane są z konsultantem.

Przelewy24 

Jedna ze spółek firmy DialCom24, która opracowuje oprogramowania przeznaczone dla grona klientów biznesowych oraz indywidualnych. System oferuje e-przelewy aż z 32 banków, obsługuje karty płatnicze VISA, MasterCard, Diners Club, JCB, PolCard oraz elektroniczne portfele i płatności mobilne. 

PayPal

W systemie tym założenie i usunięcie konta jest zupełnie darmowe a wszelkie opłaty dla e-sklepów są naliczane dopiero po otrzymaniu płatności. PayPal umożliwia użytkownikom stworzenie swojego indywidualnego konto, w którym można zarejestrować karty płatnicze. W ten sposób wszelkie płatności w sieci będą przebiegać szybko i sprawnie, za pomocą jednego kliknięcie. Należy zaznaczyć, że prowizje dla e-biznesów będą uzależnione od miesięcznego obrotu, jednak wahają się między 2,5 a 2,8%. Każdy właściciel e-sklepu zarejestrowany w systemie może dowolnie dysponować swoimi środkami.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również