Szukasz pomysłu na własny biznes ? Stwórz sklep internetowy

Wszystko się zmienia, każdego dnia powstają nowe pomysły i idee technologiczne, które za kolejnych 5 lat zaczną zmieniać świat. Aktualnie naszym światem stał się Internet i właśnie tam jest dostępne dosłownie wszystko. Na całym świecie istnieją miliony e-sklepów, a podobno pierwszy był Jeffa Bezosa, który już na początku lat 90. stworzył nam Amazon.com.

Sklep internetowy - pomysł na biznes?

Własny biznes? Otwórz e-sklep. Mimo że rynek powoli się nasycił sklepami internetowymi, a nasza konkurencja jest już o kliknięcie myszką dalej, to wciąż świetny pomysł. Jednak jak ze wszystkim, by wykreować sukces, trzeba mieć dobry pomysł.
Pamiętaj, że e-sklep nie wymaga dużych kosztów, nie ma potrzeby wynajmowania magazynów ani też zatrudniania pracowników. Wystarczy działalność gospodarcza (informacje na stronach urzędów) a później dzięki serwisom internetowym samodzielnie rozliczać podatki.

Najważniejsza rzecz, w procesie budowania sklepu internetowego.

Jednak najważniejszym punktem jest kategoria. Co chcemy sprzedawać? Wiadomo, że w każdej dziedzinie obecnie konkurencja jest ogromna, ale musimy wiedzieć, co lubimy robić, gdzie najłatwiej i najtaniej znajdziemy asortyment, wynaleźć produkt obecnie niszowy, do których kliencie dopiero się przymierzają tak, byśmy mogli spokojnie być konkurencyjni na rynku.

Nazwa sklepu. Tak, w tym miejscu warto się poważnie zastanowić, ponieważ nie łatwo znaleźć odpowiednią nazwę e-sklepu. Pamiętajmy, że nie od razu będziemy mieć taką siłę jak amazon.com. Znajdźmy coś co kojarzy się z nasza linią produktów, a jednocześnie w miarę rozwoju i wejścia kiedyś na giełdę nie powstydzimy się wyboru.

Design strony i wybór wszystkich narzędzi jak wykupienie domeny i znalezienie hostingu to naprawdę ważna rzecz, ponieważ dzięki pierwotnemu profesjonalnemu podejściu unikniemy wielu kłopotów w przyszłości. To wyzwanie może być naszym większym kosztem, ale trzeba być gotowym na praktyczne rozwiązania dostosowane do możliwości. Odpowiedni design to też nasza wizytówka musi być nowocześnie i estetycznie.

Reklama sklepu internetowego.

Jeśli e-sklep już działa to niech wszyscy się dowiedzą, reklama, marketing, e-marketing, portale społecznościowe. Wszystko to zajmie trochę czasu, ale wszyscy znają chyba powiedzenie, ‘nie od razu Kraków zbudowano’, także do dzieła. Pamiętaj, że to Twój pomysł, Twój biznes i wszystko zależy od Ciebie. Rada na koniec to od samego początku buduj zaufanie z klientem.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również