Masz swoją stronę i chce ją połączyć z systemem płatności internetowych, ale nie wiesz jaki wybrać? Okazuje się, że wybranie najlepszej firmy wcale nie jest takie proste. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący porównania systemów płatności internetowych. Przeczytaj go koniecznie!
Dla kogo jest to zestawienie?
Zacznijmy od tego, że to zestawienie ogranicza się wyłącznie do usług, którymi mogą być zainteresowani właściciele stron internetowych. W związku z tym nie znajdziesz więc tutaj informacji, na temat przelewów pocztowych, regulowania płatności w sklepach spożywczych, integracjach z aplikacjami na telefony, itd.
Konto przejściowe
Musisz wiedzieć o tym, że olbrzymia większość usługodawców płatności online używa konta przejściowego. Generalnie, oznacza to, że pieniądze, które wpłaci klient lądują na koncie usługodawcy, z którego można następnie zlecać dokonanie przelewów na własne konto. Oczywiście, w zależności od usługodawcy (oraz czasami obrotu miesięcznego) przelewy na własne konto mogą być wykonywane albo w określonym czasie (na przykład raz w tygodniu) albo w dowolnym momencie. Poza tym, czasami związane są z tym opłaty za przelew lub wymagane minimum wartości przelewu.
Okres oczekiwania za wpłatą na konto przejściowe
Przede wszystkim, jeśli płatność Klient -> Ty została dokonana przy pomocy e-transferu bankowego to pieniążki mogą znaleźć się na Twoim koncie przejściowym w ciągu od kilku godzin do nawet trzech dni. Zazwyczaj spowodowane jest to tym, że niektóre banki nie wykonują przelewów / księgują wpłat w godzinach wieczornych i weekendach.
PayPal
Warto wspomnieć także o tym, że PayPal widnieje jako jedna z możliwości dokonania wpłaty w większości systemów płatności elektronicznych. Ale, aby z niego skorzystać należy mieć jednak podpisaną oddzielną umowę bezpośrednio z PayPal. Dlatego, jeśli Twój klient skorzysta z tej formy płatności to zastosowany będzie tutaj jej cennik prowizyjny.
Typy transferów bankowych
Jeżeli chodzi o automatyczny e-transfer (nazywany także „pay-by-link”) to po zalogowaniu na swoje konto bankowe klient zobaczy uzupełniony formularz przelewu. Dlatego to po jego stronie leży wyłącznie potwierdzenia płatności. Natomiast pół-automatyczny e-transfer oznacza, że pola w formularzu przelewu nie są wypełnione i klient musi to zrobić ręcznie. Poza tym, e-transfer wspomagany działa na zasadzie dodatku do przeglądarki, który automatyzuje wypełnianie pól jak w systemie pay-by-link.
Płatności przez telefon
Zwykle płatności przez telefon mogą odbywać się poprzez:
- Aplikację do skanowania kodów QR (CodiPay, RockPay),
- Aplikację wirtualnego portfela (SkyCash, mPay),
- Aplikację banku (IKO (PKO BP), PeoPay(Pekao S.A.).
Autor
Justyna Stankiewicz
Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.
Polecamy
Najnowsze
Wniosek o upadłość gospodarczą
Sam fakt zaistnienia niewypłacalności przedsiębiorcy nie jest jednoznaczny z jego upadłością. Orzeczenie w tej sprawie zależy od decyzji sądu... [...]