Płacenie jednym kliknięciem w wersji mobilnej

Obecnie wszyscy użytkownicy Allegro mają możliwość korzystania z nowej metody płatności elektronicznej, jaką jest płacenie przez jedno kliknięcie. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich użytkowników Allegro, korzystających z płatności kartą a samo rozwiązanie jest wynikiem współpracy z PayU.

Wprowadzenie możliwości zapisania danych karty w systemie PayU, wyeliminowało uciążliwą konieczność każdorazowego wprowadzania informacji z karty w trakcie dokonywania e-transakcji. Ta nowa metoda ma na celu zdecydowane przyspieszenie i ogólne ułatwienie kolejnych zakupów opłacanych kartą w serwisie Allegro. Zakupy w sieci nigdy nie były tak łatwe!

Jak to działa?

Płacenia za jednym kliknięciem będzie dla nas możliwe po tym, jak przy następnym zakupie podamy dane karty w czasie e-transakcji na Allegro i zapiszemy je. Wówczas każda kolejna e-płatność przy użyciu karty będzie wymagała od nas tylko jednego kliknięcia „kupuję”. W ten sposób nie będziesz już musiał ręcznie wpisywać po raz setny tych samych danych a zakupy zajmą zaledwie kilka sekund. Należy przy tym zaznaczyć, że metoda ta jest o wiele bezpieczniejsza niż mogłoby się wydawać, eliminuje bowiem czynnik ludzki, który w większości wypadków przyczyniał się do dokonania cyberoszustwa. Zapisując dane karty w systemie, trafiają one do pośrednika, czyli PayU, który szyfruje je tak, że Allegro otrzymuje specjalnie przypisany nam identyfikator a my nie musimy przejmować się tym, że przy wpisywaniu danych karty podczas e-zakupów, nieproszony-ktoś podejrzy naszą aktywność i skradnie poufne dane. Warto więc używać aplikacji, która nie tylko przyczynia się do wzrostu komfortu e-kupowania oraz ułatwia życie codzienne, ale również pomaga znacznie zwiększyć bezpieczeństwo związane z elektronicznymi płatnościami w sieci.

Aplikacja mobilna

Od jakiegoś czasu możemy również używać mobilnej aplikacji Allegro 4.4 na iOS. Posiada on nowszy, o wiele prostszy formularz opcji dostawy i zamówienia, promując płatność poprzez jedno tapnięcie. Sposób nie jest niczym innym jak mobilną wersją płatności na jedno kliknięcie, którą znany z tradycyjnego serwisu Allegro. Metoda ta jest innowacyjnym udogodnieniem dla wszystkich e-konsumentów, ponieważ skraca proces dokonywania płatności za zakupy z minuty do zaledwie 5 sekund. E-płatność za pomocą jednego kliknięcia jest dostępna już w aplikacjach na Androida i Windows Phone. Nie pozostaje ci więc nic innego, jak zainstalować aplikacje i cieszyć się łatwymi zakupami.

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również