Co powinieneś wiedzieć o płatnościach jednym kliknięciem?

Zarówno z punktu widzenia osób kupujących w sieci, jak i sprzedawców, którzy wybrali ten kanał sprzedaży, szybkie i wygodne płatności jednym kliknięciem to rozwiązanie, którym naprawdę warto się bliżej zainteresować. Powodów jest kilka. Oto niektóre z nich:

Maksymalne skrócenie czasu płatności 

Płatności, które można bez wahania nazwać dziś transakcjami błyskawicznymi nie brakuje. Jednak to właśnie płatności jednym kliknięciem – one click payments pozwalają skrócić czas transakcji do niezbędnego minimum. Co prawda ograniczenie tej funkcjonalności do płatności kartowych sprawia, ze wielu klientów z niej rezygnuje. Jednak prosta metoda działania, szybkość i bezpieczeństwo takich płatności powinny każdego przekonać. Konieczność płatności kartą to w zasadzie jedyne ograniczenie one click payments.

Z czego wynika krótki czas realizacji transakcji? Przede wszystkim z podstawowego założenia tego typu płatności. W odpowiednio zabezpieczonym systemie przechowywane są dane klientów oraz ich kart. Oczywiście, należy je do tego systemu wprowadzić, ale jest to czynność jednorazowa, dokonywana przy pierwszych zakupach. Potem każde następne zakupy przebiegają już błyskawicznie. Kupujący musi wyrazić zgodę na dokonywanie płatności w ten sposób. Jeśli w dalszym ciągu chce ręcznie wprowadzać wszystkie potrzebne dane, może wybrać dłużą i bardziej skomplikowaną ścieżkę. 

Komfort zakupów

Mając już towary w wirtualnym koszyku na ogół chcemy sprawnie zakończyć cały proces. Jako klienci internetowi staliśmy się bardzo wygodni. Denerwują nas zbędne czynności, powolne procesy, mało funkcjonalne rozwiązania. One click payments doskonale trafiają w potrzeby klientów dokonujących zakupów w sieci. Są nie tylko szybkie, ale i bardzo komfortowe. 

Gwarantowane bezpieczeństwo

Skoro cały proces jest tak łatwy, to czy na pewno bezpieczny? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu klientów, którzy o one click payments słyszą po raz pierwszy. Kupując w sieci najczęściej korzystamy z usług pośredników płatności, którzy w naszym kraju objęci są kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Zostać operatorem płatności elektronicznych wcale nie jest tak łatwo. Należy spełnić szereg standardów dotyczących bezpieczeństwa. Doświadczeni i zaufani pośrednicy legitymują się rozmaitymi certyfikatami. Jednym z najważniejszych jest certyfikat PCI DSS, obejmujący bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie danych kart płatniczych. Jeśli dostawca posiada taki certyfikat, a jest to obligatoryjne, ryzyko, ze dane zostaną przechwycone podczas dokonywania transakcji, a następnie wykorzystane w nieodpowiedni sposób jest właściwie zredukowane do zera. 

 

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również