Coraz popularniejsze płatności mobilne

Otaczająca nasz rzeczywistość staje się coraz bardziej cyfrowa i wirtualna. Nie chcąc poświęcać długich godzin na płacenie za zakupy i rachunki na mieście, wolimy załatwić wszystko od ręki za pomocą urządzenia mobilnego. Zmieniające się potrzeby konsumentów sprawiły zatem, że serwisy płatności, jak Dotpay opracowały wygodne metody nabywania produktów i usług w sieci. Zamiast spędzać dużo czasu w centrach handlowych, od teraz możemy płacić natychmiastowo i wygodnie za pośrednictwem smartfonu. Dzięki powszechnej dostępności urządzeń mobilnych istnieje duże zapotrzebowanie na szybką realizację płatności za ich pomocą.

Przez mobilne płatności należy rozumieć wszystkie płatności bezgotówkowe, których można dokonać za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet lub technologii mobilnej, jak USSD, WAP, SMS, NFC. Oczywiście wszystkie te urządzenia powinny zapewniać łączność Internetową lub telekomunikacyjną w celu dokonania transakcji. Tego typu rozwiązanie pozwala na bezpośredni zakup towarów bądź usług oraz przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy różnymi rachunkami bankowymi.

Zalety m-płatności

Płatności mobilne pomagają w usprawnieniu procesu przeprowadzania transakcji tak, żeby zarówno e-przedsiębiorca, jak i jego klient mogli cieszyć się szybkim otrzymaniem środków i produktu. Główną zaletą m-płatności dla właściciel sklepów internetowych jest pozyskanie przejrzystego i efektywnego systemu rozliczeniowo-księgowego. Z kolei kupujący mogą bezpiecznie i wyjątkowo szybko nabyć upragniony produkt lub usługę. Właściciele e-biznesów powinni pamiętać, że zapewnienie sprawnego uiszczenia stosownej opłaty za zakupy to podstawa. Stare metody, polegające na tym, że wszelkie dane adresata i odbiorcy uzupełniało się ręcznie w formularzu przelewu, dzisiaj zniechęcają potencjalnych klientów. W końcu wiążą się z możliwością popełnienia pomyłki oraz zwyczajnie wymagają czasu. Dlatego działania te zautomatyzowano w m-płatnościach. Wszystkie wymagane dane uzupełniane są automatycznie tak, że użytkownik musi tylko potwierdzić transakcję jednym kliknięciem na ekranie własnego smartfonu.

Dostępne formy m-płatności w Dotpay

System płatności Dotpay oferuje swoim klientom takie formy m-płatności jak, m-Pay, Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza z form to usługa działająca w oparciu o aplikację mobilną umożliwiającą realizowanie różnych płatności. Druga to uniwersalny system, który pozwala na szybkie dokonywanie płatności przy użyciu telefonu. Użytkownik musi założyć specjalne konto portmonetki SkyCash, które doładowuje w dowolnym momencie. Trzeci system to BLIK Mobile, który jest w pełni zintegrowany z Dotpay i pozwala na dokonywanie e-płatności bez konieczności logowania się do systemu bankowego.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również