Na czym polegają przelewy transferowe?

Słowo przelew słusznie kojarzy nam się z przelewem bankowym, który zwykle możemy wykonać z naszego bankowego konta online. Różnica pomiędzy normalnym przelewem bankowym, a przelewem transferowym polega na tym, że przelew transferowy ma miejsce automatycznie oraz dokonuje się niemal od razu. Prawdopodobnie bardzo często wykonujesz przelewy transferowe nawet nie będąc świadom - jaka jest ich fachowa nazwa. Przykładowo, jeśli masz konto użytkownika na allegro i dokonujesz bardzo często zakupów online na tym portalu to masz możliwość wybrania opcji zapisania swoich danych do przelewu – dzięki czemu za każdym razem, gdy będziesz chciał zapłacić za jakiś produkt przelewem pieniędzy z Twojego konta dokona się ów przelew automatycznie. Poniżej znajdziesz krótki artykuł dotyczący tego, jak działają przelewy transferowe. Przeczytaj go koniecznie!

Jakie są zalety przelewów transferowych?

Przede wszystkim największym plusem przelewów transferowych jest to, że są one bardzo szybkie, więc oszczędzamy przy tym czas, a bardzo często także i nerwy. Ponadto dzięki temu, że usługa przelewu jest całkowicie zautomatyzowana to Twój udział w procesie płatności jest w zasadzie nie potrzebny (możesz w tym czasie wypić dobrą kawę albo obejrzeć ulubiony serial). Warto wspomnieć również o tym, że serwisy, które pośredniczą w tego rodzaju płatnościach zwykle pobierają raczej niewielkie prowizje (albo wcale), a to oznacza, że zachowujesz więcej pieniędzy w porftelu. Innymi słowy korzystając z usług przelewów transferowych zyskujesz nie tylko czas, ale także pieniądze!

Jakie są wady płatności w formie przelewów transferowych?

Trzeba przyznać, że niestety, ale w przypadku niektórych banków transakcje realizowane są tylko i wyłącznie w godzinach ich otwarcia. Obecnie zdarza się to coraz rzadziej – mimo to warto sprawdzić oraz dokładnie przeczytać wszelkie informacje, dotyczące działania konta internetowego w banku z którego chciałbyś dokonywać przelewów. Minusem może być również stosunkowo długi czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji, a co za tym idzie na dostęp do usługi, za jaką płaci użytkownik (może sięgać kilkunastu minut).

Które serwisy obsługują przelewy transferowe?

Obecnie jest coraz więcej serwisów, które oferują nam tego rodzaju usługi. Najbardziej rozbudowanym i godnym polecenia serwisem, który umożliwi nam przelewy transferowe będzie dotpay.pl, ponieważ posiadając konto na tej witrynie mamy możliwość dokonywania przelewów transferowych z takich banków jak: mBank, PKO S.A., Bank ING, Bank Zachodni WBK, Bank BPH, Alior Bank, Millenium Bank, Deutsche Bank, Noble Bank, Bank BPS, IdeaBank, SGB Bank SA, Get in Bank, Plus Bank oraz Raiffeisen Bank Polska SA. Niezależnie więc w jakim banku mamy konto - w każdej chwili możemy dokonać szybkiego przelewu transferowego.

 

 

 

Autor

Jan Walcewicz

Studiowałem Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Później dostałem pracę w dużej firmie, gdzie zajmuję się finansami. Wszelkiego rodzaju płatności są mi bardzo dobrze znane. Jeżeli potrzebujesz porady-pisz.

Zobacz również