Płacenie online za pomocą karty płatniczej

Obecnie zakupy online stały dla nas się zupełną codziennością. Codziennie przybywa entuzjastów tej formy płacenia za produkty lub usługi. Są już głosy sugerujące, że w przyszłości rynek e-commerce zupełnie wyprze tradycyjne, gotówkowe formy płatności. Wiąże się to z szeregiem udogodnień jakie oferują zakupy w sieci. Chodzi o takie kwestie, jak dostęp do szerszej i tańszej oferty, wygoda kupowania z domu oraz oszczędność czasu. Wraz z zainteresowaniem płatnością w sieci pojawiają się też różne sposoby jej dokonywania. Dzisiaj krótko o karcie płatniczej.

Serwisy płatności online nieustannie udoskonalają swoje metody realizacji e-transakcji tak, aby każdy użytkownik znalazł sposób odpowiadający jego preferencjom. Dotpay oferuje klientom możliwość użycia karty płatniczej do zakupów online. Warto zaznaczyć, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności, jakie oferowane są w sieci. Co więcej, jest ona również szybka, ponieważ już po kilku sekundach e-przedsiębiorca otrzymuje należną kwotę i może przystąpić do natychmiastowej realizacji zamówienia.

To się zwyczajnie opłaca

Korzystając z karty unikamy uciążliwej konieczności samodzielnego i ręcznego wpisywania wszystkich danych do formularza przelewu, co niejednokrotnie wystawiło użytkownika na ryzyko. Oszuści często bowiem podmieniają numery rachunków bankowych na swoje tak, aby to im przelać pieniądze. Jeśli jednak płacimy kartą przy użyciu opcji „one-click”, formularz zostanie wypełniony automatycznie, a całą transakcję potwierdzamy tylko jednym kliknięciem. Warto zaznaczyć, że metoda płacenia kartą jest najpowszechniejszym sposobem realizacji e-transakcji zagranicą. Tak więc osoby kupujące w zagranicznych e-sklepach muszą być przygotowane na to, że większość z nich będzie honorować wyłącznie płatność kartą i choćby dlatego warto jej używać.

Jak wyglądają zabezpieczenia?

Płatność kartą to bez wątpienia jedna z bezpieczniejszych metod realizacji transakcji w sieci. Autoryzacja jakiejkolwiek czynności, jak wypłata środków czy przelew wymaga podania PIN-u znanego tylko i wyłącznie właścicielowi. Oznacza to, że nawet gdy zgubimy kartę, to dostajemy dostatecznie dużo czasu na to, żeby bezpiecznie ją zablokować. Co więcej, banki stosują automatyczne systemy zabezpieczeń, które blokują kartę, w sytuacji, gdy zostanie na niej zarejestrowana podejrzana aktywność. Wystarczy zatem, że z karty użytkownika zostanie zlecone wiele transakcji pod rząd, żeby uruchomić blokadę. Posiadając kartę nie musisz martwić się złodziejami. W końcu przy sobie nosisz tylko mały plastik, a nie pliki banknotów.

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również