Integracja strony z szybkimi płatnościami

Wdrożenie płatności elektronicznych wielu sprzedawcom działającym w przestrzeni internetowej wydaje się skomplikowanym zadaniem. Tymczasem wcale nie jest to trudna czynność. Należy po prostu zintegrować oprogramowanie sklepu z wybranym systemem płatności. Istnieją specjalne skrypty i moduły sklepu, które znacznie to ułatwiają. Dzięki nim możliwe jest automatyczne nadawanie komunikatu o żądaniu transakcji oraz odbieranie wyników transakcji z danego systemu płatności. Jak wygląda proces integracji i wdrożenie płatności elektronicznych?

Integracja płatności krok po kroku

Integracja wymaga podpisania z dostawcą płatności stosownej umowy. Mimo, że sklepy korzystają z różnego oprogramowania, proces integracji przebiega szybko i sprawnie. Korzystając z usług sprawdzonych dostawców serwisów sprzedażowych, sklepy online mają zazwyczaj dostęp do integracji z najpopularniejszymi kanałami płatności. Sprzedawca może z nich korzystać podając swój numer ID, stosowne hasło oraz klucz autoryzacyjny. Wszelkie potrzebne dane są dostarczane przez dostawcę. 

Operatorzy płatności, wychodząc na wprost potrzebom swoich klientów, proponują także gotowe skrypty, które ułatwiają prowadzenie innych, niż tradycyjne form sprzedaży wysyłkowej. Jednak w tej sytuacji mogą pojawić się już dodatkowe koszty. Innowacyjne rozwiązania wymagają, bowiem dodatkowych prac programistycznych. 

Czy szybkie płatności online to konieczność?

O zaletach szybkich płatności elektronicznych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Sklep, który nie oferuje dziś swoim klientom możliwości sprawnych i wygodnych transakcji internetowych wiele traci. Pozostaje po prostu w tyle za konkurencją. Integracja e-płatności sprawia, że zakupy internetowe stają się bardziej komfortowe. Są również bezpieczniejsze. Znane i sprawdzone systemy płatności np. te, oferowane przez Dotpay oznaczają minimalizację ryzyka związanego z przesyłaniem środków finansowych. 

Oto argumenty przemawiające za zintegrowaniem strony sklepu z systemem szybkich płatności:
- wygoda kupujących oraz sprzedawców internetowych,
- automatyczne generowanie danych w formularzach, a co za tym idzie mniejsze ryzyko popełnienia błędu,
- informacja zwrotna o dokonaniu transakcji przekazywana obu jej stronom,
- możliwość przyjmowania płatności w innych walutach, 
- dostęp do panelu administracyjnego, który ułatwia kontrolę przepływu środków pieniężnych. 
- poprawa wizerunku sklepu i wzrost zaufania klientów. 
Z pewnością warto zainwestować w integrację sklepu z systemem szybkich płatności. To inwestycja, która się opłaca. 

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również