Usługa MasterPass

Na rynku płatności internetowych od jakiegoś czasu obecna jest nowa usługa – system MasterPass, który znacznie ułatwia zakupy w sieci. Jest rodzajem wirtualnego portfela. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego portfela, do cyfrowego również możemy „wrzucić” naszego karty płatnicze w dowolnej liczbie. 

Jak działa usługa MasterPass?

Pod system możemy podjąć wszystkie karty, jeżeli tylko bank, który nam je wydał, realizuje usługę MasterPass. Nie musimy rejestrować takiej karty w systemie. Po dokonaniu zakupów, wybieramy opcję płatności Master Pass i podajemy numer telefonu kontaktowego. Dokonujemy wyboru karty, którą chcemy uregulować płatność i podajemy wcześniej wygenerowane hasło do portfela, czyli naszego konta w systemie. Dodatkowy kod tzw. m-PIN zweryfikuje transakcję. Cały proces płatności przebiega szybko i sprawnie. 

Fanaberia czy ułatwienie życia?

MasterPass to na razie stosunkowo nowa usługa. Jednak trzeba przyznać, że ma szansę zdobyć liczne grono zwolenników. Jest, bowiem odpowiedzią na potrzeby e-klientów i zmiany zachodzące na rynku e-commerce. Automatyzacja i uproszczenie płatności. Tego oczekują klienci sklepów internetowych. Zakupu w sieci powinny być coraz bardziej wygodne. Liczy się również czas. Transakcje dokonywane błyskawicznie oznaczają szybszą realizację zamówień, a na tym głównie zależy e-klientom. Niektórzy podchodzą jeszcze do tego typu rozwiązań dosyć nieufnie. Czy płatności przy pomocy MasterPass są bezpieczne? Czy nie ma tu jakiegoś haczyka? Podobne wątpliwości i obawy budziły kiedyś płatności kartą czy szybkie przelewy online, które dzisiaj są już standardem. Do każdej nowości w świecie e-płatności konsumenci muszą się przyzwyczaić i przekonać. Im więcej korzyści im ona przynosi, tym szybciej się do niej przyzwyczajają. Dlatego MasterPass, który niektórym wydaje się fanaberią, już niedługo może na stałe zagościć w na polskim rynku e-commerce. 

Zalety MasterPass

Płatność kartą wiąże się z obowiązkiem wypełnienia formularza, w którym podajemy rodzaj karty, jej numer oraz datę ważności. Gdy dokonujemy jednej transakcji, może nie jest to zbyt uciążliwe. Wyobraźmy sobie jednak dziesiątki transakcji dokonywanych w ciągu dnia i każdorazowe podawanie do znudzenia tych samych danych. MasterPass pozwala o tym zapomnieć. Wystarczy raz zarejestrować kartę i cieszyć się wygodnymi płatnościami. To również bardzo uniwersalny sposób płatności. Dokonamy jej zarówno za pomocą komputera, jak i dowolnego urządzenia mobilnego. Kluczową kwestią jest jednak bezpieczeństwo tego typu transakcji, które jest nawet wyższe od bezpieczeństwa transakcji kartowych.

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również