Patrząc na zachowania Internautów okazuje się, że Polacy coraz częściej kupują w zagranicznych sklepach internetowych. Ma to związek z dwoma rzeczami: szybką realizacją przesyłki oraz niższymi kosztami zakupów. Moglibyśmy opisywać, że w Anglii kupimy telewizor za 2000 złotych, a w Polsce zapłacilibyśmy za niego 3500 złotych, bo Anglia ma wyższą kwotę wolną od podatku, lecz nie podatki są dziś istotą, a rozumienie naszych rodaków.
Czy boimy się kupować za granicą?
Odkąd spora część naszego społeczeństwa wyjechała za granicę w poszukiwaniu lepszych warunków życia, Polacy zaczęli rozumieć, że każdy kraj charakteryzuje się innymi cenami. Podany jako przykład telewizor jest tylko jednym z wielu produktów, które w Anglii kupimy za rozsądne pieniądze. Choć tyczy to się podatków, to ma też związek z branżą, która jest charakterystyczna dla każdej nacji. Polska kojarzy się z jabłkami, dlatego są u nas tańsze, niż w Niemczech. Włosi rozkochani są w serach i dobrym winie, więc obiadowe Porto zamówimy za 12 złotych co jest kontrastem dla Polskich cen - od 59,99 zł w każdym markecie.
Kto może kupować za granicą i jak wygląda sprawa z przesyłką?
Tak naprawdę to każdy z nas może kupować za granicą, bo największy operator szybkich płatności w Polsce - marka Dotpay wprowadziła jakiś czas temu sprzedaż międzynarodową. Dzięki temu możemy korzystać z takich platform i płacić za zagraniczne zakupy tego samego dnia mając pewność, że pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy w ułamku chwili.
O ile do niedawna były problemy z szybką dostawą towaru zza granicy, o tyle dzisiaj mamy do czynienia z prawdziwą siatką kurierów. W samej Europie firma DHL może zagwarantować dostarczenie towarów w czasie krótszym, niż 48 godzin. Przy większych zakupach mowa zatem nie tylko o szybkiej dostawie, ale ogromnej oszczędności pieniędzy, ponieważ koszty dowozu produktów często są mniejsze, niż 200 złotych brutto.
Powinniśmy częściej kupować za granicą?
O co chodzi w zagranicznych zakupach? Oczywiście o oszczędność pieniędzy. Mamy ogromne możliwości tańszych zakupów, dlatego powinniśmy z tego korzystać. Jeśli możemy kupić towar za 1000 złotych mniej i czekać na niego 24 godziny dłużej, zaoszczędzone pieniądze z pewnością osłodzą nam czas oczekiwania.
Jeżeli macie pytania dotyczące zakupów w sklepach zagranicznych, to chętnie na nie odpowiemy w komentarzach.
Autor
Justyna Stankiewicz
Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.
Polecamy
Najnowsze
Wniosek o upadłość gospodarczą
Sam fakt zaistnienia niewypłacalności przedsiębiorcy nie jest jednoznaczny z jego upadłością. Orzeczenie w tej sprawie zależy od decyzji sądu... [...]