M-commerce czyli parę słów o płatnościach mobilnych

Nowoczesna technologia bardzo nas rozleniwiła: nie musimy już znać rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, nie potrzebujemy wielkich kalkulatorów ani chodzić na kursy językowe, telefon może nam służyć także za osobistego trenera, jeśli ściągniemy sobie tylko odpowiednią aplikację. Ba, może nam nawet przypominać kiedy mamy pić wodę, liczyć nasze kroki, kalorie, sprawdzać jakość naszego snu oraz powietrza na zewnątrz. Czy to nie jest niesamowite? Jakby tego było mało teraz dzięki smartfonowi nie musimy już się martwić o szukanie gotówki w portfelu po to, aby kupić wcześniej bilet na pociąg. A wszystko to dzięki możliwości jakie dają nam płatności mobilne. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego, jak działają płatności mobilne. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od aplikacji Skycash

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czym tak w ogóle jest SkyCash? Otóż SkyCash to nic innego jak specjalistyczny system, który pozwala nam na płatności przy użyciu naszego smartfona. Największym plusem tej aplikacji jest to, że jest ona całkowicie niezależna od sieci naszego telefonu – a to oznacza, że nie ważne czy nasz numer jest zarejestrowany w sieci Play, Orange czy T-mobile – każdy z nas może skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje nam SkyCash. Aplikacja ta działa na zasadzie wirtualnego portfela – doładowujemy nasze konto odpowiednią kwotą, za którą później możemy kupić bilet czy to na pociąg, czy to na tramwaj – a nawet do teatru. Oprócz tego dzięki systemowi SkyCash możemy dokonywać szybkich i wygodnych zakupów online.

Pora na aplikację m-Pay!

Jeśli chodzi o aplikację m-Pay to jest to kolejny wirtualny portfel, który działa na zasadzie mobilnej aplikacji. Pozwala on nam dokonywać nam płatności online. Po dokonaniu transakcji płatniczej pieniądze są pobierane z naszego konta, które wcześniej musimy zasilić odpowiednią kwotą (możemy to zrobić za pomocą przelewu, wpłaty czy usługi GSM). Sam proces transakcji odbywa się na zasadzie wprowadzenia przez nas odpowiedniego numeru, wcześniej wygenerowanego przez dostawcę oraz potwierdzenie naszego zakupu – i gotowe! System m-Pay to idealne rozwiązanie dla fanów zakupów w Internecie!

Warto wspomnieć także o opcji BLIK Mobile

Na pewno słyszałeś nie raz o systemie BLIK, ale czy wiesz jak działa BLIK Mobile? Otóż musisz wiedzieć, że jest to system stworzony przez firmę Dotpay – który daje nam możliwość dokonywania wszelkich płatności bez potrzeby wcześniejszego logowania się na nasze konto w systemie bankowym. Aby móc dokonać transakcji płatniczej wystarczy nam zaledwie jeden kod i to wszystko. Dzięki aplikacji BLIK Mobile możemy zapomnieć o żmudnym przepisywaniu danych z naszej karty oraz logowaniu się na konta bankowe – płatność za zakupy online nigdy nie była tak prosta i szybka jak teraz!

 

 

 

Autor

Justyna Stankiewicz

Pracuję w branży e-commerce. Zajmuję się reklamą oraz kreowaniem wizerunku marki sklepu internetowego. Sklepy internetowe to przyszłość, powstaje ich coraz więcej i więcej.

Zobacz również